X
سرویس سئو و بهینه سازی وب سایت - راهنمای پیشرفته برای خوشه بندی کلمات کلیدی s

سرویس سئو و بهینه سازی وب سایت - راهنمای پیشرفته برای خوشه بندی کلمات کلیدی

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

لينك هاي روزانه
Daily Links

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 0
» بازديد سال : 2
» بازديد کل : 47
» اعضا : 0
» مطالب : 29

راهنمای پیشرفته برای خوشه بندی کلمات کلیدی


تاریخ انتشار پست : 1398/7/18 بازدید : 0

اگر هدف شما رشد ترافیک ارگانیک شماست ، باید در مورد SEO متناسب با "تناسب محصول / بازار" فکر کنید.

تحقیقات کلمات کلیدی "بازار" است (آنچه که کاربران در جستجوی آن هستند) و محتوا "محصول" است (آنچه کاربران از آن استفاده می کنند). "مناسب" بهینه سازی است.برای رشد ترافیک ارگانیک خود ، به محتوای خود نیاز دارید تا واقعیت آنچه کاربران در جستجوی آن هستند را منعکس کند. برنامه ریزی و ایجاد محتوا ، نقشه برداری از کلمات کلیدی و بهینه سازی همه باید با بازار همسو باشد. این یکی از بهترین راه های رشد ترافیک ارگانیک شماست.

چرا با گروه بندی کلمات کلیدی زحمت می کشید؟
یک صفحه وب می تواند برای کلمات کلیدی متعدد رتبه بندی کند. بنابراین چرا ما در برنامه ریزی و بهینه سازی محتوا که ده ها کلمه کلیدی مشابه و مرتبط را هدف قرار می دهیم متمرکز نیستیم؟

چرا وقتی می توانید 20 هدف را هدف قرار دهید ، فقط یک کلمه کلیدی با یک قطعه محتوا را هدف قرار دهید؟

تأثیر خوشه بندی کلمات کلیدی برای به دست آوردن ترافیک ارگانیک بیشتر نه تنها کم ارزش نیست ، بلکه تا حد زیادی نادیده گرفته می شود. در این راهنما ، روند اختصاصی ما را که برای گروه بندی کلمات کلیدی پیشگام شده ایم با شما به اشتراک می گذارم ، بنابراین نه تنها می توانید خودتان این کار را انجام دهید ، بلکه می توانید تعداد کلمات کلیدی را به حداکثر برسانید که محتوای شگفت انگیز شما می تواند رتبه بندی کند.

در اینجا نمونه ای از دنیای واقعی تعداد انگشت شماری از کلمات کلیدی برتر است که این بخش از مطالب برای آنها رتبه بندی می کند . لیست کامل بیش از 1000 کلمه کلیدی است.

17 کلمه کلیدی مختلف که یک صفحه برای آنها رتبه بندی شده است

چرا باید مراقبت کنید؟

احمقانه است که فقط روی یک کلمه کلیدی تمرکز کنید ، زیرا می خواهید 90٪ + فرصت را از دست بدهید.

در اینجا یکی از نمونه های مورد علاقه من از کلمات کلیدی است که یک قطعه از محتوا به طور بالقوه می تواند هدف قرار دهد:

لیست 100 کلمه کلیدی یک صفحه برای

بیایید شیرجه بزنیم!

قسمت 1: مجموعه کلمات کلیدی
قبل از شروع به گروه بندی کلمات کلیدی در خوشه ها ، ابتدا به مجموعه داده های کلمات کلیدی خود از گروه بندی نیاز داریم.

در اصل ، کار ما در این مرحله اولیه یافتن هر کلید واژه ممکن است. در فرآیند انجام این کار ، ما نیز ناخواسته بسیاری از کلمات کلیدی بی ربط را بدست خواهیم آورد (از شما ، کلمات کلیدی برنامه ریز) متشکریم. با این حال ، بهتر است بسیاری از کلمات کلیدی مرتبط و دم بلند (و امکان فیلتر کردن موارد نامربوط) را داشته باشید تا اینکه فقط یک تعداد محدود از کلمات کلیدی برای هدف گذاری داشته باشید.

برای هر پروژه مشتری ، من به طور معمول می گویم که ما در هر نقطه از 1000 تا 6،000 کلمه کلیدی جمع آوری خواهیم کرد. اما حقیقت را می گویم ، ما گاهی اوقات 10،000+ کلمه کلیدی پیدا کرده ایم ، و گاهی اوقات (به عنوان مثال یک مشتری محلی و محلی) ، کمتر از 1،000 پیدا کرده ایم.

توصیه می کنم کلمات کلیدی را از حدود 8 تا 12 منبع مختلف جمع آوری کنید. این منابع عبارتند از:

رقبای شما
ابزارهای داده شخص ثالث (Moz ، Ahrefs ، SEMrush ، AnswerThe عمومی و غیره)
داده های موجود شما در کنسول جستجوی Google / Google Analytics
ایده های شخصی خود را مغزم سازید و در برابر آنها تحقیق کنید
ترکیب کلمات کلیدی
پیشنهادات کامل و "جستجوهای مرتبط با" از Google
کمبود منابع برای جمع آوری کلمات کلیدی وجود ندارد ، و ابزار تحقیق بیشتری برای کلمات کلیدی اکنون از گذشته وجود دارد. هدف ما در اینجا این است که گسترده باشد که دیگر مجبور نباشیم در آینده برگردیم و "کلمات کلیدی بیشتری را پیدا کنیم" در آینده - مگر اینکه ، البته موضوع جدیدی وجود داشته باشد که ما مورد هدف قرار دهیم.

پیشگفتار این راهنما بر روی مجموعه کلمات کلیدی در عمق گسترش خواهد یافت. در حال حاضر ، فرض کنید که شما چند ساعت را برای جمع آوری لیست طولانی از کلمات کلیدی صرف کرده اید ، نسخه های تکراری را حذف کرده اید و داده های حجم جستجوی نیمه مطمئن را دارید.

قسمت 2: تجزیه و تحلیل مدت
اکنون که یک لیست غیرقابل کنترل از 1000+ کلمه کلیدی دارید ، بیایید آن را به چیزی مفید تبدیل کنیم.

ما با تجزیه و تحلیل اصطلاحات شروع می کنیم. معنی این چیست؟

ما هر کلمه کلیدی را به تفکیک اصطلاحات مؤلفه آن که کلمه کلیدی را تشکیل می دهد ، تفکیک می کنیم ، بنابراین می توانیم ببینیم که کدام اصطلاحات بیشتر اتفاق می افتد.

به عنوان مثال ، کلمه کلیدی: "بهترین پودر پروتئین طبیعی" از 4 اصطلاح تشکیل شده است: "بهترین" ، "طبیعی" ، "پروتئین" و "پودر". وقتی همه کلمات کلیدی را در قسمت های آنها جدا کنیم ، می توانیم راحت تر تجزیه و تحلیل کنید و بفهمید که کدام اصطلاحات (به عنوان مؤلفه های فرعی کلمات کلیدی) در مجموعه داده های کلمات کلیدی ما بیشترین تکرار را دارند.

در اینجا نمونه برداری از 3 کلمه کلیدی آورده شده است:

بهترین پودر پروتئین طبیعی
قدرتمندترین ضد التهاب طبیعی
چگونه دئودورانت طبیعی ایجاد کنیم
نگاه دقیق تری داشته باشید و متوجه می شوید که اصطلاح "طبیعی" در هر سه این کلمات کلیدی رخ می دهد. اگر این اصطلاح در طول لیست طولانی کلمات کلیدی ما بسیار زیاد اتفاق می افتد ، هنگام شروع به گروه بندی کلمات کلیدی ما بسیار مهم خواهد بود.

برای ارائه این بینش به یک شمارنده فرکانس کلمه نیاز خواهید داشت. ابزار نهایی رایگان برای این کار شمارنده فرکانس Word Words است . جادویی است

در لیست کلمات کلیدی خود جایگذاری کنید ، روی ارسال کلیک کنید و چیزی شبیه به این را خواهید یافت:

لیست کلمات کلیدی و تعداد دفعات بروز آنها

لیست عبارات تکراری خود را در صفحه گسترده کپی و جایگذاری کنید. بدیهی است که شما می توانید عبارات و عباراتی مانند "is" ، "for" و "to" را حذف کنید.

شما همیشه با نگاه کردن به اصطلاحات فردی ، بیشترین ارزش را کسب نمی کنید. گاهی اوقات یک عبارت دو کلمه یا سه کلمه به شما بینش می دهد که در غیر این صورت نمی توانستید. در این مثال ، عبارات "شیر" و "بادام" ظاهر می شوند ، اما معلوم می شود که این در واقع بخشی از عبارت "شیر بادام" است.

برای جمع آوری این بینش ها ، از پیشخوان فرکانس Phrase از WritWords استفاده کنید و این فرایند را برای عباراتی تکرار کنید که دو ، سه ، چهار ، پنج ، و شش اصطلاح در آنها وجود داشته باشد. همه این داده ها را نیز در صفحه گسترده خود بچسبانید.یک عبارت دو کلمه ای که بیشتر از یک کلمه یک کلمه اتفاق می افتد ، نشانگر اهمیت آن است. برای پاسخ به این امر ، من از عملکرد COUNTA در Google Sheets استفاده می کنم تا تعداد اصطلاحات را با یک عبارت به من نشان دهد:

  = COUNTA (تقسیم (B2 ، ""))


اکنون می توانیم به داده های کلمه کلیدی خود با بعد دوم نگاه کنیم: نه تنها تعداد دفعاتی که یک اصطلاح یا عبارت رخ می دهد بلکه تعداد کلمات در آن عبارت نیز وجود دارد.

سرانجام ، برای وزن دهی بیشتر به عباراتی که کمتر تکرار می شوند اما اصطلاحات بیشتری در آنها وجود دارد ، با یک فرمول اساسی یک علامت را در تعداد اصطلاحات قرار می دهم:

  = (C4 ^ 2) * A4
به عبارت دیگر ، تعداد اصطلاحات را بگیرید و آن را به یک قدرت برسانید ، و سپس آن را با فراوانی وقوع آن ضرب کنید. تمام این کارها اهمیت بیشتری به این واقعیت می بخشد که یک عبارت دو کلمه ای که کمتر اتفاق می افتد ، بازهم مهمتر از یک عبارت یک کلمه ای است که ممکن است بیشتر رخ دهد.

از آنجایی که من هرگز قدرت صحیح استفاده از آن را نمی دانم ، چندین مورد را آزمایش می کنم و مرتب سازی مجدد ورق را امتحان می کنم تا سعی کنم مهمترین اصطلاحات و عبارات موجود در برگه را پیدا کنم.

صفحه گسترده کلمات کلیدی و اهمیت وزن آنها

وقتی اکنون به این موضوع توجه می کنید ، می توانید ببینید که الگوهای شروع به ظهور می کنند و شما در حال شروع به درک بهتر جستجوگران خود هستید.

در این مجموعه داده مثال ، ما از لیستی از کلمات کلیدی 10k + به تجزیه و تحلیل اصطلاحات و عبارات می رویم تا درک کنیم که واقعاً مردم چه می پرسند. به عنوان مثال ، "بهترین چیست" و "از کجا می توانم بخرم" عباراتی هستند که می توانیم جستجوگرها را با استفاده از آنها کاملاً درک کنیم.

اصطلاحات یا عبارات مهم را علامت می زنم. من سعی می کنم این تعداد را زیر 50 و حداکثر در حدود 75 نگه دارم؛ در غیر این صورت ، گروه بندی در قسمت 5 مودار خواهد شد.

قسمت 3: کلمات داغ
کلمات داغ چیست؟

کلمات داغ اصطلاحات یا اصطلاحاتی از آخرین بخش است که به نظر ما مهمترین آنهاست. ما در اینجا کلمات داغ را در عمق بیشتر توضیح داده ایم.

چرا کلمات داغ مهم هستند؟

ما توضیح می دهیم:

این تمرین تعداد کمی از مناسب ترین و مهم ترین اصطلاحات و عبارات مربوط به ترافیک و ارتباط را برای ما فراهم می کند ، که می توان از آنها برای ایجاد بهترین استراتژی های محتوا استفاده کرد - محتوا که بسیار رتبه بندی می شود و به نوبه خود به ما کمک می کند تا از جوایز ترافیکی برای شما استفاده کنیم. سایت.
هنگام تهیه لیست کلمات داغ شما ، بالاترین فرکانس و مناسب ترین اصطلاحات را از طیف وسیعی از کلمات کلیدی استفاده می کنید که توسط تعدادی از رقبای بالاترین عملکرد شما برای تولید ترافیک خود استفاده می شود ، و این ها تبدیل به "کلمات داغ" می شوند.
هنگام کار با مشتری (یا انجام این کار برای خودتان) ، معمولاً 3 سؤال وجود دارد که می خواهیم برای هر کلمه داغ پاسخ دهیم:

کدام یک از این شرایط برای تجارت شما مهمترین است؟ (0-10)
کدام یک از این اصطلاحات کلمات کلیدی منفی هستند (ما می خواهیم از آنها صرفنظر کنیم یا از آنها جلوگیری کنیم)؟
آیا بازخورد دیگری درباره کلمات کلیدی واجد شرایط یا با قصد بالا وجود دارد؟
ما لیست را محدود می کنیم و کلمات کلیدی منفی یا کلمات کلیدی را که واقعاً برای وب سایت مهم نیستند حذف می کنیم.

پس از لیست نهایی کلمات داغ ، آنها را در گروههای گسترده ای مانند این سازماندهی می کنیم:

صفحه گسترده سازماندهی کلمات داغ بر اساس موضوع

رنگهای مختلف معنایی ندارند ، اما فقط برای کمک به اینکه از نظر بصری برای زمانی که ما آنها را گروه بندی می کنیم ، سازماندهی شود.

نکته مهم این است که ساقه های کلمه در اینجا نقش مهمی را ایفا می کنند.

به عنوان مثال ، در نظر بگیرید که همه این کلمات زیر دارای اهمیت و مفهوم اساسی یکسان هستند:

وبلاگ
وبلاگ ها
وبلاگ نویس
وبلاگ نویسان
وبلاگ نویسی
بنابراین ، هنگامی که ما در حال گروه بندی کلمات کلیدی هستیم ، "وبلاگ" و "وبلاگ نویسی" و "وبلاگ نویسان" را به عنوان بخشی از همان خوشه در نظر می گیریم ، لازم است از کلمه ساقه "وبلاگ" برای همه آنها استفاده کنیم. ساقه های کلمه بهترین دوست ما هنگام گروه بندی هستند. مترادف را می توان به شیوه ای مشابه سازماندهی کرد ، که در اصل دو روش مختلف برای گفتن همان چیز (و همان هدف کاربر) مانند "ساخت" و "ایجاد" یا "جستجو" و "جستجو" هستند.

قسمت 4: آماده سازی برای گروه بندی کلمات کلیدی
اکنون می خواهیم خودمان را برای کار خوشه بندی هرکولایی تنظیم کنیم.

برای شروع ، لیست کلمات داغ خود را کپی کرده و آنها را به صورت افقی در یک ردیف منتقل کنید.

تصویر صفحه منو در صفحه گسترده

کلمات کلیدی خود را در ستون اول لیست کنید.

تصویر صفحه گسترده کلمه کلیدی

اکنون ، جادوی واقعی آغاز می شود.

بعد از تحقیق و نودلینگ زیاد ، عملکردی را در Google Sheets کشف کردم که به ما می گوید آیا ساقه یا اصطلاح در یک کلمه کلیدی است یا خیر. از RegEx استفاده می کند:

  = اگر (RegExMatch (A5 ، "سلامتی") ، "بله" ، "خیر")
این به سادگی به ما می گوید که آیا این کلمه ساقه یا کلمه در آن کلمه کلیدی است یا خیر. برای دریافت پاسخ "بله" یا "NO" باید برای هر ستون بطور جداگانه تعیین کنید. سپس این فرمول را به پایین تمام ردیف ها می کشم تا همه پاسخ های YES / NO را بدست آورم. صفحات Google اغلب برای پردازش همه این داده ها یک دقیقه یا بیشتر طول می کشد.

در مرحله بعد ، ما باید این فرمول ها را "سخت کده" کنیم تا بتوانیم NO را حذف کنیم و اگر این اصطلاحات در آن کلمه کلیدی وجود داشته باشد ، فقط YES باقی می مانند.

تمام داده ها و "فقط مقادیر چسباندن" را کپی کنید.

تصویر منوی صفحه گسترده

اکنون ، از "یافتن و جایگزین کردن" برای حذف همه NO استفاده کنید.

تصویر صفحه یافتن و جایگزین کردن پنجره

آنچه از شما باقی مانده است چیزی کوتاه از یک اثر هنری نیست. اکنون شما قدرتمندترین راه برای گروه بندی کلمات کلیدی خود دارید. بگذارید گروه بندی شروع شود!

تصویر صفحه گسترده کلمه کلیدی

قسمت 5: گروه بندی کلمات کلیدی
در این مرحله ، اکنون برای موفقیت در خوشه‌بندی کلمات کلیدی تنظیم شده‌اید.

این بخش نیمی از هنر ، نیمی از علم است. صبر نکنید ، من آن را پس می گیرم. برای انجام درست این قسمت ، شما نیاز دارید:

درک عمیق از افرادی که هدف قرار می دهید ، چرا آنها برای تجارت ، قصد کاربر و ارتباط آنها مهم هستند
قضاوت خوب برای ایجاد معاملات در هنگام جدا کردن کلمات کلیدی در گروه
شهود خوب
این یکی از سخت ترین قسمت های من برای آموزش هر کسی برای انجام این کار است. با تجربه همراه است.

در بالای برگه ، من از عملکرد COUNTA استفاده می کنم تا به من نشان دهد که چند بار این مرحله کلمه در مجموعه کلمات کلیدی ما یافت شده است:

  = COUNTA (C3: C10000)
این مهم است زیرا به عنوان یک قاعده کلی ، بهتر است از مهمترین موضوعات شروع کنید که کمترین همپوشانی را با موضوعات دیگر دارند. اگر خیلی گسترده شروع کنید ، کلمات کلیدی شما با سایر گروه های کلمات کلیدی همپوشانی دارند و کار سختی برای تقسیم آنها در گروه های معنی دار خواهید داشت. ابتدا با باریک ترین و خاص ترین گروه ها شروع کنید.

برای شروع ، می خواهید برگه را با کلمه ساقه مرتب کنید.

این کلمه ساقه هایی که بارها و بارها اتفاق می افتد ، مقدار زیادی همپوشانی ندارند. بنابراین من شروع به مرتب کردن برگه با آن ستون ، و کپی کردن و چسباندن آن کلمات کلیدی در برگه جدید خودشان می کنم.

اکنون اولین گروه کلمات کلیدی خود را دارید!

یک مثال از گروه اول: گروه "matcha". این می تواند پروژه خود به خودی خود باشد: به عنوان مثال ، اگر وب سایت همه چیز در مورد چای کتانی بود و کلمات کلیدی مرتبط با مماس وجود دارد.

عکس صفحه نمایش لیست کلمات کلیدی مرتبط

همانطور که همچنان به تفکیک یک گروه کلمات کلیدی و سپس گروه دیگر ادامه می دهیم ، در پایان بسیاری از گروه های مختلف کلمات کلیدی باقیمانده ایم. اگر گروههایی که به آنها رسیده اید بسیار گسترده هستند ، می توانید آنها را حتی بیشتر به زیر گروههای کلمات کلیدی تنگ تر برای قطعات محتوا متمرکزتر تقسیم کنید. شما می توانید همین روند کلیدی را برای این گروه کلمات کلیدی دنبال کنید و آن را به یک میکروسکوپ از همان فرآیند تقسیم کلمات کلیدی در گروه های کوچکتر بر اساس ساقه های کلمه تبدیل کنید.

ما می توانیم یک نمای کلی از گروه ها ایجاد کنیم تا میزان و فرصت های موضعی را از سطح بالایی مشاهده کنیم.

تصویر صفحه گسترده با نمای کلی گروه کلمات کلیدی

ما می خواهیم نه تنها حجم جستجو را در نظر بگیریم بلکه از نظر ایده آل نیز قصد ، رقابت و غیره را در نظر بگیریم.

Voilà!

شما با موفقیت لیستی از هزاران کلمه کلیدی گرفته اید و آنها را در گروه های کلیدی کلیدی مرتبط قرار داده اید.

صبر کنید ، چرا ما دوباره همه این کار سخت را انجام دادیم؟

اکنون می توانید سرانجام به آن "تناسب محصول / بازار" دست یابیم که در مورد آن صحبت کردیم. جادویی است

شما می توانید از هر گروه کلمات کلیدی استفاده کرده و یک قطعه از محتوای بهینه سازی شده در اطراف آن ایجاد کنید ، ده ها کلمه کلیدی را هدف قرار دهید ، بطور نمایی پتانسیل خود را برای دستیابی به ترافیک ارگانیک بیشتر افزایش دهید. بو بله!تمام شد حالا چی؟
در حال حاضر لذت واقعی شروع می شود. می توانید برنامه ریزی مطالب جدیدی را انجام دهید که هرگز نمی دانید که برای ایجاد آن نیاز دارید. از طرف دیگر ، می توانید گروه های کلمات کلیدی خود (و زیر گروه ها) را به صفحات موجود در وب سایت خود نقشه برداری کنید و کلمات کلیدی و بهینه سازی ها را به برچسب های هدر ، متن بدن و موارد دیگر برای همه آن دسته از کلمات کلیدی با طول بلند که نادیده گرفته اید اضافه کنید.

گروه بندی کلمات کلیدی کم ارزش ، نادیده گرفته می شود و به طور کلی نادیده گرفته می شود. این یک فرصت جدید عظیم ایجاد می کند تا شرایطی را که هیچ کدام وجود نداشت ، بهینه سازی کند. بعضی اوقات فقط اضافه کردن یک عبارت یا چند جمله با هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی با دم بلند در اینجا و آنجاست که باعث می شود این ترافیک جستجوی افزایشی برای سایت شما به ارمغان بیاورد. این کار را ده ها بار انجام دهید و همچنان به افزایش تدریجی در ترافیک ارگانیک خود ادامه خواهید داد.

شما چی فکر میکنید؟

نظری را در زیر بگذارید و به من اطلاع دهید که در مورد خوشه بندی کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید.

به دست نیاز دارید؟ فقط به من فریاد بزن ، خوشحالم که کمک می کنم.

درباره tomcasano -

تام کازانو بنیانگذار Sure Oak ، یک آژانس جستجوگرها در ماموریت برای کمک به مردم برای زندگی شگفت انگیزترین و برآورده ترین زندگی خود است. تام یک استراتژیست سئو با مهارت های اصلی در زمینه کسب درآمد ، تجزیه و تحلیل ROI ، برنامه ریزی محتوا و تحقیقات کلمات کلیدی است. مطمئنا اوک از کمک به سازمانهای هدف محور برای دستیابی به رشد چشمگیر و بلند مدت برخوردار است تا جهان را به مکانی بهتر برای زندگی با سئو تبدیل کند. تام همچنین میزبان The Sure Oak Podcast است و علاقه مند به SaaS ، FinTech و بازاریابی رشد است.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد